Porovnanie cien » Výrobci

Výrobci

Vyberáte si produkty pri nakupovaní online podľa značiek?
Tu možete zistiť informácie o najobľúbenejších značkách ako je popis.

A B C D E H L M N O P S T

CANON

Canon je dnes jednou z najväčších firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou fotoaparátov. História značky siaha až do roku 1933, kedy Goro Yoshida a jeho švagor Takeo Maeda prichádzajú s jasnou víziou - chcú začať s výrobou japonských fotoaparátov, ktoré mali byť konkurenciou pre tie nemecké, ktoré dominovali po celom svete.

Hodnocení:   77x

SONY

Spoločnosť Sony patrí medzi svetové hviezdy elektronického priemyslu. Jej história siaha až do roku 1946, kedy japonskí technici Masaru Ibuka a Akio Morita založili firmu, ktorá pôvodne niesla zdĺhavý názov Tokyo Telecommunications Engineering Corporation (Tokyo Tsushin Kogyo) a mala len niekoľko zamestnancov.

Hodnocení:   72x

SAMSUNG

Spoločnosť Samsung je zrejme oveľa väčšia, než si mnohí ľudia predstavujú. Táto spoločnosť sa rozhodne nesústredí len na výrobu elektroniky.

Hodnocení:   68x

PHILIPS

Ďalší zo zoznamu najväčších svetových spoločností pohybujúcich sa v oblasti vývoja a výroby elektroniky je celým názvom Royal Philips Electronics of the Netherlands, skrátene Philips. História značky siaha do roku 1891, kedy v Eidhovenu otec a syn, Anton a Gerard Philips, založili malú firmičky, ktorá mala vyrábať žiarovky s uhlíkovým vláknom.

Hodnocení:   72x

HP

Spoločnosť HP, čiže Hewlett-Packard, patrí medzi ďalšieho giganta v odbore informačných technológiách. Založená bola v roku 1934 počas svetovej krízy, keď dvaja práve vyštudovaní mladíci (William Hewlett a David Packard) vytvorili v malej garáži svoj prvý výrobok - elektronický audiooscilátor, ktorý vďaka skvelému nápadu mohli predávať približne za štvrtinovú cenu oproti konkurencii.

Hodnocení:   72x

LENOVO

Nadnárodná spoločnosť Lenovo je druhým najväčším výrobcom osobných počítačov na celom svete. Aj keď existuje na firmu podobných rozmerov pomerne krátko, môže sa pýšiť naozaj bohatou históriou.

Hodnocení:   828x

BOSCH

Bosch je nemecká firma pôsobiaca hneď v niekoľkých odboroch. Zamestnáva niekoľko desiatok ľudí a pôsobí približne v päťdesiatich krajinách sveta.

Hodnocení:   73x

APPLE

Apple určite nie je potrebné dlho predstavovať. Je to jedna z najznámejších firiem zaoberajúcich sa výrobou osobných počítačov, notebookov, mobilných telefónov a v neposlednom rade tabletov, ktoré sa stávajú fenoménom poslednej doby.

Hodnocení:   64x

HYUNDAI

Spoločnosť Hyundai bezpochyby patrí medzi ďalšie gigantické priemyselné zoskupenia, ktoré patrí medzi lídrov v mnohých odvetviach. Jednou z najznámejších firiem, ktorá nesie znak Hyundai, patrí Hyundai Motor Company.

Hodnocení:   64x

NIKON

Spoločnosť Nikon patrí medzi ďalšie obrovské firmy zaoberajúce sa vo väčšine prípadov výrobou prístrojov, ktoré kombinujú elektroniku a optiku. História spoločnosti sa úzko spája s Japonskom.

Hodnocení:   70x

LG

Spoločnosť patrí medzi ďalšie giganty pohybujúce sa v odbore spotrebnej elektroniky. História značky siaha až do roku 1958.

Hodnocení:   69x

NOKIA

História fínskej firmy Nokia siaha až do roku 1865, kedy jej zakladateľ, Friedrik Idestam, postavil na brehu rieky mlyn na drevnú buničinu, v ktorom bol vyrábaný papier. Spoločnosť sa teda pôvodne pohybovala v úplne inom odvetví, ako je tomu dnes.

Hodnocení:   65x

DELL

Dell je spoločnosť, ktorá určite patrí medzi tie najväčšie na svete v oblasti informačných technológií. Značka bola založená v roku 1984, kedy študent Michael Dell založil firmičky s názvom PCs Limited.

Hodnocení:   68x

ASUS

Ak sa aspoň trošku vyznáte na trhu s počítačmi, notebookmi, s hardvérom a s ďalšími vecami podobného razenia, určite uznáte, že Asus patrí medzi jednu z hlavných firiem, ktoré sa tu pohybujú. Spoločnosť patrí medzi pomerne mladé - založená bola v roku 1989 štyrmi inžiniermi z konkurenčného Aceru.

Hodnocení:   67x

CASIO

Spoločnosť Casio patrí medzi spoločnosti, ktoré sa zaoberajú o výrobou tovaru v niekoľkých odvetviach, ktoré navzájom prakticky nič nespája. Vďaka tomu tak medzi hlavné produkty tejto firmy patria kalkulačky, fotoaparáty, hodinky, hudobné nástroje a ďalšie.

Hodnocení:   68x

ACER

Acer patrí medzi ďalšie ázijské firmy, ktoré úradujú prakticky na celom svete. Samotný Acer je vo svete štvrtou najväčšou počítačovou spoločnosťou a pripisuje si každoročne naozaj astronomické obraty.

Hodnocení:   62x

MOTOROLA

Motorola je veľmi známa americká spoločnosť sústreďujúca sa predovšetkým na všetko v odbore bezdrôtovej komunikácie vrátane výroby vlastných mobilných telefónov. Značka, ktorá bola založená už v roku 1928 bola už od začiatku predurčená k veľkým inováciám; vždy totiž prichádzala s naozaj veľkým množstvom nových technológií, ktoré sa nebála presadzovať medzi ľuďmi.

Hodnocení:   35x

TOSHIBA

 Toshiba určite patrí medzi ďalšie gigantické firmy zaoberajúce sa výrobou elektroniky. História tejto japonskej spoločnosti je naozaj dlhá.

Hodnocení:   61x

OLYMPUS

Olympus je ďalší z radu spoločností, ktoré sa zaoberajú predovšetkým výrobou zariadení, v ktorých nájdete elektroniku alebo optiku. Aj keď väčšinu ľudí pri prvej zmienke o firme napadne predovšetkým fotoaparát, v repertoári toho má oveľa viac.

Hodnocení:   49x

PANASONIC

Panasonic patrí medzi ďalšie gigantické firmy, ktoré zamestnávajú desiatky tisíc ľudí a predáva svoje výrobky prakticky po celom svete. História značky siaha až do roku 1918, kedy Konosuke Matsushita, ktorý predtým pracoval v inej firme zaoberajúca sa výrobou elektroniky, založil spoločnosť, ktorej dal názov Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works (to v preklade znamená: Spoločnosť na výrobu elektrických zariadení).

Hodnocení:   75x
A B C D E H L M N O P S T

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.