Porovnanie cien » Výrobci

Výrobci

Vyberáte si produkty pri nakupovaní online podľa značiek?
Tu možete zistiť informácie o najobľúbenejších značkách ako je popis.

A B C D E H L M N O P S T

BOSCH

Bosch je nemecká firma pôsobiaca hneď v niekoľkých odboroch. Zamestnáva niekoľko desiatok ľudí a pôsobí približne v päťdesiatich krajinách sveta.

Hodnocení:   162x

CANON

Canon je dnes jednou z najväčších firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou fotoaparátov. História značky siaha až do roku 1933, kedy Goro Yoshida a jeho švagor Takeo Maeda prichádzajú s jasnou víziou - chcú začať s výrobou japonských fotoaparátov, ktoré mali byť konkurenciou pre tie nemecké, ktoré dominovali po celom svete.

Hodnocení:   164x

SAMSUNG

Spoločnosť Samsung je zrejme oveľa väčšia, než si mnohí ľudia predstavujú. Táto spoločnosť sa rozhodne nesústredí len na výrobu elektroniky.

Hodnocení:   65536x

SONY

Spoločnosť Sony patrí medzi svetové hviezdy elektronického priemyslu. Jej história siaha až do roku 1946, kedy japonskí technici Masaru Ibuka a Akio Morita založili firmu, ktorá pôvodne niesla zdĺhavý názov Tokyo Telecommunications Engineering Corporation (Tokyo Tsushin Kogyo) a mala len niekoľko zamestnancov.

Hodnocení:   156x

PHILIPS

Ďalší zo zoznamu najväčších svetových spoločností pohybujúcich sa v oblasti vývoja a výroby elektroniky je celým názvom Royal Philips Electronics of the Netherlands, skrátene Philips. História značky siaha do roku 1891, kedy v Eidhovenu otec a syn, Anton a Gerard Philips, založili malú firmičky, ktorá mala vyrábať žiarovky s uhlíkovým vláknom.

Hodnocení:   156x

HP

Spoločnosť HP, čiže Hewlett-Packard, patrí medzi ďalšieho giganta v odbore informačných technológiách. Založená bola v roku 1934 počas svetovej krízy, keď dvaja práve vyštudovaní mladíci (William Hewlett a David Packard) vytvorili v malej garáži svoj prvý výrobok - elektronický audiooscilátor, ktorý vďaka skvelému nápadu mohli predávať približne za štvrtinovú cenu oproti konkurencii.

Hodnocení:   156x

HYUNDAI

Spoločnosť Hyundai bezpochyby patrí medzi ďalšie gigantické priemyselné zoskupenia, ktoré patrí medzi lídrov v mnohých odvetviach. Jednou z najznámejších firiem, ktorá nesie znak Hyundai, patrí Hyundai Motor Company.

Hodnocení:   158x

CASIO

Spoločnosť Casio patrí medzi spoločnosti, ktoré sa zaoberajú o výrobou tovaru v niekoľkých odvetviach, ktoré navzájom prakticky nič nespája. Vďaka tomu tak medzi hlavné produkty tejto firmy patria kalkulačky, fotoaparáty, hodinky, hudobné nástroje a ďalšie.

Hodnocení:   149x

PANASONIC

Panasonic patrí medzi ďalšie gigantické firmy, ktoré zamestnávajú desiatky tisíc ľudí a predáva svoje výrobky prakticky po celom svete. História značky siaha až do roku 1918, kedy Konosuke Matsushita, ktorý predtým pracoval v inej firme zaoberajúca sa výrobou elektroniky, založil spoločnosť, ktorej dal názov Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works (to v preklade znamená: Spoločnosť na výrobu elektrických zariadení).

Hodnocení:   157x

ETA

Eta je už veľmi tradičná česká značka zaoberajúca sa výrobou prevažne malých domácich spotrebičov. Jej história siaha až do roku 1943, kedy ju založil pražský podnikateľ Jan Prošvic.

Hodnocení:   150x

ASUS

Ak sa aspoň trošku vyznáte na trhu s počítačmi, notebookmi, s hardvérom a s ďalšími vecami podobného razenia, určite uznáte, že Asus patrí medzi jednu z hlavných firiem, ktoré sa tu pohybujú. Spoločnosť patrí medzi pomerne mladé - založená bola v roku 1989 štyrmi inžiniermi z konkurenčného Aceru.

Hodnocení:   118x

LENOVO

Nadnárodná spoločnosť Lenovo je druhým najväčším výrobcom osobných počítačov na celom svete. Aj keď existuje na firmu podobných rozmerov pomerne krátko, môže sa pýšiť naozaj bohatou históriou.

Hodnocení:   945x

MOTOROLA

Motorola je veľmi známa americká spoločnosť sústreďujúca sa predovšetkým na všetko v odbore bezdrôtovej komunikácie vrátane výroby vlastných mobilných telefónov. Značka, ktorá bola založená už v roku 1928 bola už od začiatku predurčená k veľkým inováciám; vždy totiž prichádzala s naozaj veľkým množstvom nových technológií, ktoré sa nebála presadzovať medzi ľuďmi.

Hodnocení:   82x

NIKON

Spoločnosť Nikon patrí medzi ďalšie obrovské firmy zaoberajúce sa vo väčšine prípadov výrobou prístrojov, ktoré kombinujú elektroniku a optiku. História spoločnosti sa úzko spája s Japonskom.

Hodnocení:   112x

APPLE

Apple určite nie je potrebné dlho predstavovať. Je to jedna z najznámejších firiem zaoberajúcich sa výrobou osobných počítačov, notebookov, mobilných telefónov a v neposlednom rade tabletov, ktoré sa stávajú fenoménom poslednej doby.

Hodnocení:   110x

CALVIN KLEIN

Značka Calvin Klein je jednou z najznámejších na celom svete. Založená bola rovnomenným návrhárom a jeho priateľom Barry Schwartzom v roku 1968.

Hodnocení:   59x

NOKIA

História fínskej firmy Nokia siaha až do roku 1865, kedy jej zakladateľ, Friedrik Idestam, postavil na brehu rieky mlyn na drevnú buničinu, v ktorom bol vyrábaný papier. Spoločnosť sa teda pôvodne pohybovala v úplne inom odvetví, ako je tomu dnes.

Hodnocení:   106x

LG

Spoločnosť patrí medzi ďalšie giganty pohybujúce sa v odbore spotrebnej elektroniky. História značky siaha až do roku 1958.

Hodnocení:   104x

MICROSOFT

Firmu Microsoft určite nie je potrebné zdĺhavo predstavovať. Jedná sa o giganta, ktorý dominuje predovšetkým svetu počítačov a tiež elektroniky.

Hodnocení:   66x

ACER

Acer patrí medzi ďalšie ázijské firmy, ktoré úradujú prakticky na celom svete. Samotný Acer je vo svete štvrtou najväčšou počítačovou spoločnosťou a pripisuje si každoročne naozaj astronomické obraty.

Hodnocení:   100x
A B C D E H L M N O P S T

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.