Porovnanie cien » Poradňa » Záhradné náradie

Ako si vybrať záhradné náradie

Záhradné náradie

Každý kutil a záhradkár určite vie, že bez poriadneho náčinia by každá práca trvala oveľa dlhšie - ak by teda vôbec išla vykonať. A pretože vecí, ktoré je na záhrade počas celého roka urobiť, je nespočetné množstvo, existuje aj naozaj široká škála záhradného náradia.


1. Overené kvalitné záhradné náradie

Pri výbere náradia je vždy potrebné trochu pozerať do budúcnosti. Kvôli zasadenie jedného stromčeka nemusíte hneď kupovať nový krompáč a lopatu, keď si ich po prvé môžete na jedno popoludnie požičať od suseda, alebo môžete vymyslieť nejaké provizórne riešenie. Pokiaľ ste ale presvedčení, že daný nástroj naozaj budete využívať, čaká vás mnohokrát ťažké rozhodovanie v tom, aký výrobok presne zakúpiť. Na trhu totiž operuje mnoho výrobcov, ktorých náradia sa líšiace sa cenou aj kvalitou a vyznať sa v nepreberné ponuke mnohokrát nie je jednoduché. V otázke záhradného náradia však snáď viac než kde inde platí pravidlo, že kvalita predovšetkým. Pri správnej starostlivosti vám totiž kvalitné náčinie môže slúžiť pokojne aj desiatky rokov. Medzi zákazníkmi obľúbené značky patrí záhradné náradie Fiskars, Gardena a Fieldmann.

2. Ergonómia záhradného náradia

Ak už ste v obchode, neexistuje moc špecifických rád, ktorými sa riadiť pri nákupe náradia ako lopaty, krompáče a podobného. Vždy je najlepšie si daný kúsok skúsiť vziať do ruky a zistiť tak, či sa vám dobre drží a či by vám práca s ním vyhovovala - to je to najdôležitejšie. Iné je tomu napríklad u záhradníckych nožníc, ktoré sa môžu podstatne líšiť. Po prvé veľkostí, ktorá danej nožnice predurčuje pre strih vetiev určitého priemeru, a po druhé prevedením, ktoré môže byť buď klasické, alebo teleskopické. Druhá varianta pochopiteľne slúži pre strih konárov už urastených stromov. Aj u záhradníckych nožníc však platí to, že by ste si ich pred kúpou mali skutočne vziať do ruky a zistiť tak, či sa vám s nimi bude pracovať pohodlne. Pri dlhom používaní by vás mohli akékoľvek ergonomické nezrovnalosti značne trápiť.

3. Záhradné nožnice

Nemusíte byť vyložene záhradník, ale ak máte záhradu, nezaobídete sa okrem starostlivosti o trávnik minimálne bez investície do kvalitných záhradných nožníc, predovšetkým ak máte živý plot. Záhradné nožnice sú základným nástrojom pre údržbu a skrotenie bujnej zelene, tak aby vám neprerástla cez hlavu. Elektrické teleskopické záhradné nožnice Fieldman na živý plot dosiahnu aj do horšie prístupných miest vzrostlého živého plota a dokážu ho zastrihnúť za krátku chvíľu naozaj dokonale. Malé akumulátorové nožnice potom ušetrí vašej silu a energiu pri zaštipovanie ovocných i ďalších stromčekov.

Srovnanie cien záhradného náradia


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.