Porovnanie cien » Poradňa » USB kľúče

Ako vybrať USB kľúč

USB kľúče

Prenosné USB kľúče sú neodmysliteľným a praktickým pomocníkom pri prenášaní údajov. Je možné na ne uložiť dokumenty, hudbu, fotografie či filmy, sú rýchle, spoľahlivé, cenovo dostupné a vmestia sa do akéhokoľvek vrecka. Komu by sa dnes chcelo vypaľovať CD, keď prenosná pamäť zvládne rovnakú prácu bezproblémovo. USB kľúče je navyše možné pripojiť okrem počítača aj k herným konzolám, niektorým DVD prehrávačom alebo fotoaparátom. Ich využitie je široké a jedinou nevýhodou flash diskov tak môže byť len to, že údaje na nich nie je možné prepisovať donekonečna, počet zápisov však presahuje státisíce. Pri výbere správneho USB kľúča sa tak vyplatí hľadieť na niekoľko parametrov.


1. Kapacita pamäte USB kľúča

Pre výber vášho budúceho USB kľúča bude pravdepodobne najdôležitejšia jeho kapacita. Na trhu dnes USB kľúče začínajú s pamäťou 4 GB, čo je zhruba veľkosť jedného DVD. Najvyššie kapacity flash diskov sa pohybujú cez 100 GB.

2. Prenosová rýchlosť USB kľúčov

Rýchlosť, ktorou sa údaje zapisujú na USB kľúč, bude istotne ďalším kritériom pri výbere nového flash disku. Čím väčšiu kapacitu bude mať a čím viac údajov sa na USB kľúč vmestí, tým sa budú zvyšovať nároky na prenosovú rýchlosť. Určite nebudete chcieť čakať niekoľko minút, než sa Vám prekopíruje niekoľko GB údajov. Skutočne kvalitné USB kľúče majú v dnešnej dobe rýchlosť zápisu cez 20 MB za sekundu a čítajú rýchlosťou okolo 25MB za sekundu. Ak trváte na vyšších prenosových rýchlostiach, bude lepšie zvoliť externý pevný disk alebo si počkať na nové rozhranie USB 3.0.

3. Šifrovanie a doplnkové funkcie USB kľúča

Ak budete chcieť na svojom USB kľúči prenášať citlivé údaje, napríklad dokumenty s osobnými údajmi, rozhodne sa vyplatí sa poohliadnuť po médiu, ktoré umožňuje šifrovanie. Takéto USB kľúče sú drahšie, ale s ohľadom na citlivosť údajov na flash disku sa ich nákup môže veľmi vyplatiť. Ak ste tajný agent, iste Vám príde vhod flash disk so zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov.

4. Rozmery a spracovanie USB kľúča

Môže sa zdať, že je to nepodstatný detail, avšak rozmer a spracovanie USB kľúča môže mať zásadný vplyv na jeho použiteľnosť v praxi. Ak chcete USB kľúč využívať napríklad s notebookom, ktorý má blízko pri sebe dva USB porty, môže sa Vám stať, že vám väčší USB kľúč zablokuje jeden z nich. Ak zvolíte flash disk veľmi malý, ľahko ho stratíte. Taktiež krytky USB kľúča majú tendenciu rýchlo a často sa strácať, takže je lepšie zaobstarať si USB kľúč s praktickým uzatváraním. Ak viete, že s USB kľúčom nebudete zachádzať ako v bavlnke, zvoľte taký, ktorý je vyrobený z odolných materiálov a nebude mu vadiť napríklad voda či chlad.

Srovnanie cien USB kľúča


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.