Porovnanie cien » Poradňa » Práčky

Rady pri nákupe práčky

Práčky

Doslúžila Vaša práčka alebo je už príliš stará? Bez práčky sa v domácnosti neobídete. Práčky a sušičky patria medzi spotrebiče, do ktorých sa vyplatí investovať. Samotný výber práčky nemusí byť náročný, len je treba vedieť podľa čoho vyberať. Je dostupných množstvo recenzíí, ktoré Vám pri výbere môžu pomôcť. Dnešní trh Vám umožní skutočne široký výber podľa mnohých preferencií – spotreby, objemu výkonu atď. Whirpool a Eletrolux sú silné značky, ktoré sú skutočne kvalitné a do tejto oblasti prispeli už mnohými produktmi. O nič horšie na tom nie sú ani práčky Bosh či AEG. Pri výbere práčky nezabúdajte ani na výrobcu Candy, ktorý môže tiež ponúknuť kvalitné prístroje.


1. Druhy práčok

Práčka s predným plnením

Práčky s predným plnením sú na trhu zastúpené najviac. Dnes už určite neplatí, že práčka s predným plnením je vhodná len do priestoru, kde je dostatok miesta. Bez problémov zoženiete práčky s klasickou hĺbkou 60cm, ale tiež zúžené s hĺbkou 40cm a dokonca aj s hĺbkou 33cm. Práčky s predným plnením sa vyznačujú variabilitou, či už sa týka veľkosti alebo vybavenosti funkciami a umožňujú vstavbu napríklad do kuchynskej linky.

Najlacnejšie práčky s predným plnením

Práčka s vrchným plnením

Práčka s vrchným plnením je skvelou voľbou do malých panelákových kúpeľní. Pri výbere práčky s vrchným plnením musíte počítať s tým, že bude potrebné pripočítať k výške práčky ešte zhruba pol metra pre otváranie vrchného veka. Práčky s vrchným plnením sa bohužiaľ vyrábajú len vo veľkosti približne na 5 kg bielizne, ale svoje využitie určite majú.

Najlacnejšie práčky s vrchným plnením

Práčky so sušičkou

Práčka so sušičkou je kvalitná, keďže šetrí množstvo zbytočných starostí. Ak je práčka so sušičkou vo vašej domácnosti, iste potvrdíte, že pranie nemôže byť jednoduchšie. Navyše práčky so sušičkou sú dnes už cenovo prijateľné, čo si môžete overiť porovnaním cien práčok. Taktiež Vám môžu napovedať rozličné recenzie práčok. Lacnejšie práčky zvládajú pochopiteľne menší počet funkcií, dnes si však môžete kvalitnú práčku zaobstarať aj lacno.

Najlacnejšie práčky so sušičkou

2. Dôležité parametre

Odstreďovanie

V súčasnosti platí, že práčka by mala zvládať aspoň 1000 otáčok za minútu a sú práčky, ktoré dokážu bielizeň odstrediť takmer dosucha. Väčšina práčok už má odstreďovanie prispôsobené materiálu bielizne, ktorú práve perie – nedochádza k poškodeniu bielizne.

Množstvo bielizne

Pri výbere práčky je rozhodujúce, koľko bielizne v priemere periete. Rodina s tromi deťmi v priemere perie väčší objem bielizne ako slobodný mladý muž či slobodná žena. Práčky sa vyrábajú v rozsahu náplne od 3 až do 8- 10 kg.

Spotreba vody, energie a účinnosť prania

Všetky tieto ukazovatele by mali byť uvedené na spotrebiči, sú označené písmenom abecedy – pričom najnižšiu spotrebu vody, energie i najvyššiu účinnosť prania označuje písmeno A.

3. Chytré práčky a funkcie, ktoré sa hodia

Dnešné práčky dokážu toho omnoho viac ako samotné pranie. Sú inteligentné, ovládajú množstvo rôznych programov. Práčky a sušičky značky Whirpool a Elektrolux sú na najvyššej úrovni a poskytujú maximálny komfort. Konkrétne porovnanie cien práčok Vám môže uľahčiť výber modelu najvhodnejšieho pre Vás.

Srovnanie cien práček


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.