Porovnanie cien » Poradňa » Parfumy

Značka (vše)

Rady pri nákupe parfumu

Parfumy

Vyberať parfum nie je žiadna veda, existuje však pár osvedčených pravidiel, ktoré Vám prácu uľahčia.


1. Ako vybrať parfum

Možno to bude znieť až príliš jednoducho, ale vôňu si najlepšie vyberiete podľa svojho vkusu. Ak sa však rozhodujete pre nákup nového parfumu, nikdy sa nespoliehajte na vôňu, ktorú cítite na niekom inom, ale testujte vôňu na sebe. Každý má totiž svoju špecifickú vôňu a rovnaký parfum môže na dvoch ľuďoch pôsobiť úplne inak. Pri testovaní nechajte parfum niekoľko minút „odpočinúť“, aby sa vôňa mohla rozvinúť a až tak sa rozhodujte.

2. Aký je rozdiel medzi parfumom, toaletnou a kolínskou vodou

Vôňa sa líši predovšetkým obsahom kompozície – teda „voňavej“ zložky:

  • Klasický parfum obsahuje 15 až 30% kompozície v koncentrovanom liehu
  • Toaletný parfum (Eau de parfum) obsahuje 8 až 15% kompozície v koncentrovanom liehu
  • Toaletná voda (Eau de toillete) obsahuje 4 až 8 % kompozície v koncentrovanom liehu
  • Kolínska voda (Eau de cologne) obsahuje 3 až 5% kompozície v zriedenom, často 70% liehu (obsahuje 70% etanolu)

3. Ako parfum používať

Parfum, ktorý nosíte, by nemal obťažovať vaše okolie, a preto sa pri používaní akejkoľvek vône riaďte pravidlom, že menej je niekedy viac. Výraznejšie parfumy sa hodia skôr na večer a významnejšie príležitosti. Cez deň je vhodnejšie použiť toaletnú vodu. Rovnako tak k teplejším mesiacom roka patria ľahšie kvetinové vône, v jeseni a zime sa skôr hodia korenené a orientálne vône. Samozrejme, nie je to pravidlo, každý by mal vždy nosiť takú vôňu, v ktorej sa príjemne cíti.

Vôňa sa nanáša hlavne na miesta, kde je pokožka najteplejšia a umožní vôni sa krásne a plne rozvinúť. Klasické parfumy sa nanášajú na ušný lalok, ale tiež aj na vlasy. Parfumy a vône veľmi dobre vynikajú na prírodných materiáloch, avšak nie je doporučené používať parfumy na výrazne svetlé oblečenie a hodváb.

Srovnanie cien parfumov


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.