Porovnanie cien » Poradňa » Mikrovlnné rury

Ako vybrať mikrovlnnú rúru

Mikrovlnné rury

Mikrovlnné rúry už dlhšiu dobu neslúžia len ako prostriedok na ohrievanie už hotového jedla. Z týchto prístrojov sa postupom času stáva skutočne univerzálny spotrebič do kuchyne, vďaka ktorému môžete omnoho rýchlejšie a lacnejšie jedlo dokonca pripraviť. K tomu slúžia rôzne špeciálne funkcie, na ktoré príde reč o niečo neskôr. Pred nákupom mikrovlnnej rúry je potrebné si rozmyslieť čo od nej očakávate a aké „vychytávky“ by ste v svojej vlastnej kuchynie tiež ocenili. Keď budete mať predstavu toho čo chcete samotný nákup bude hračka. Širokú ponuku mikrovlnných rúr môžete nájsť v internetových obchodoch, kde si okrem všetkých parametrov môžete často prezrieť aj názory zákazníkov, ktorý majú s podobným produktom skúsenosti.


1. Vzhľad mikrovlnnej rúry

Mikrovlnky sa v zásade rozdeľujú na dve hlavné skupiny. Tou prvou sú vstavané mikrovlnné rúry a tou druhou voľne stojacie mikrovlnné rúry. Výhody a nevýhody sú vcelku jasné. Vstavaná varianta pôsobí veľmi esteticky a svojím vzhľadom zapadá do dizajnu celej kuchyne. Táto možnosť sa ale hodí len prípade, že celú kuchyňu budujete nanovo a môžete tak dopredu počítať s ostatnými spotrebičmi a vyhnúť sa zbytočným starostiam. Druhá možnosť a to voľne stojacia mikrovlnná rúra je každému známa a netreba ju zvlášť predstavovať. Samozrejmosťou je zladiť farbu spotrebiča s dizajnom celej kuchyne a umiestniť ho na úroveň očí, kam máte ľahký prístup a nemusíte sa ani ohýbať, či dvíhať ruky príliš vysoko.

2. Druhy mikrovlnných rúr

Mikrovlnné rúry sa dajú rozdeliť niekoľkými rôznymi kritériami. Všetky podmienky sú veľmi dôležité a ako už bolo povedané, je dobré popremýšľať nad každou drobnosťou dopredu. Predstavíme vám niekoľko základných charakteristík, na ktoré by ste sa mali zamerať.

3. Objem, výkon, funkcie

Ako u prevažnej väčšine spotrebičov aj u mikrovlnných rúr máte možnosť vybrať si ich veľkosť. Vo väčšine prípadov sa ich vnútorný objem pohybuje medzi 14 až 45 litrov, čo je skutočne už markantný rozdiel. V tomto ohľade najviac samozrejme záleží na počte členov v domácnosti. Pre dvoch ľudí je postačujúca aj menšia varianta.

Výkon a spotreba elektrickej energie je ďalší dôležitý aspekt, na ktorý by ste sa pred nákupom novej mikrovlnky mali zamerať. Platí, že čím výkonnejšia mikrovlnka je, tým rýchlejšie bude jedlo hotové. Ďalej je treba sledovať, do ktorej energetickej triedy spotrebič patrí. Zakúpiť si môžete buď triedu B alebo A. Vďaka stále väčšej účinnosti často nájdete triedy A+ alebo A++ či dokonca A+++. Tieto prístroje sú však o niečo drahšie, ale na druhú stranu je to investícia, ktorá sa o niekoľko rokov určite vráti. Okrem toho vás môže hriať u srdca, že šetrením elektrickej energie chránite životné prostredie.

Ako už bolo vyššie zmienené, mikrovlnné rúry môžu byť skutočne univerzálnym pomocníkom v kuchyni. Neexistujú totiž len rúry určené na ohrev, ale zakúpiť si môžete multifunkčné mikrovlnné rúry, vďaka ktorým si vo vnútri niečo ugrilujete alebo dokonca upečiete za pomoci horúceho vzduchu. Novinkou je napríklad aj varenie v pare, ktoré je považované za veľmi zdravý spôsob prípravy jedál.

4. Mikrovlnné rúry môžeme rozdeliť

Bifunkčné – takéto mikrovlnné rúry v sebe obsahujú klasické ohrievanie pomocou mikrovĺn a tiež gril, vďaka ktorému môžete opiecť mäso alebo čokoľvek iné s chrumkavou kôrkou na povrchu.

Trifunkčné – trifunkčné mikrovlnné rúry obsahujú rovnaké funkcie ako mikrovlnky bifunkčné plus navyše poslúžia ako klasická horkovzdušná rúra, ktorú čisto teoreticky vôbec nemusíte potrebovať.

Medzi ďalšie funkcie patria napríklad Crisp: čo je program, vďaka ktorému je jedlo ohrievané a pečené zo všetkých strán a navyše aj zospodu, vďaka čomu si v domácej mikrovlnnej rúre môžete pripraviť a upiecť aj pizzu.

Skvelou funkciou, s ktorej pomocou si môžete zmrazené potraviny rozmraziť až sedemkrát rýchlejšie je funkcia nazývaná „Jet Defrost“. Ďalej sa u mikrovlnných rúr postupne rozširuje aj možnosť varenia v pare a tiež funkcia vďaka ktorej si stačí vybrať aký druh potraviny si chcete práve ohriať a mikrovlnná rúra si pomocou tejto informácie a váhe, ktorú si aj sama zmeria, automatický nastaví požadovaný čas a intenzitu. Tieto skvelé funkcie však lacnejšie typy mikrovlnných rúr väčšinou mať nebudú a za takýto nadštandard si budete musieť niečo priplatiť.

Srovnanie cien mikrovlnné rúry


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.