Porovnanie cien » Poradňa » Kolieskové korčule

Ako vybrať in-line kolieskové korčule

Kolieskové korčule

Už dávno nemusíte čakať na zimu, aby ste sa mohli poriadne pokorčuľovať, moderné in-line korčule sú stále viac a viac populárnejšie, vznikajú kvalitné dráhy, kde sa dá jazdiť. Poradíme vám ako si správne vybrať tie najlepšie korčule práve pre vás.


1. Ako začať vyberať kolieskové korčule

Predtým než si kolieskové korčule zakúpite, zistite si, kde je vo vašom okolí vhodný terén, kam budete chodiť jazdiť. Samozrejme vezmite do úvahy svoje doterajšie skúsenosti s in-line korčuľovaním a tiež aktivity, ktoré budete chcieť na in-line korčuliach praktizovať.

Potom môžete začať vyberať. Asi vás neprekvapí, že čím viac peňazí za kolieskové korčule dáte, tým je pravdepodobnejší, že nakúpite kvalitný výrobok. Nemusí to platiť vždy, preto je dobré si pred nákupom prečítať diskusie a spokojnosť zákazníkov s danými modelmi a značkami kolieskových korčúľ. Všeobecne by sa dalo povedať že okolo 100 Eur zoženiete skutočne kvalitné a pohodlné fitness in-line korčule, na ktorých bude radosť jazdiť. Pokročilí užívatelia, ktorí už vedia, čo od svojich korčúľ očakávajú, budú pravdepodobne vyberať vo vyššej cenovej hladine, ale pre začiatočníkov a občasných korčuliarov bude investícia do korčúľ vyššia než 250 Eur asi zbytočná.

Okrem pohodlnej a ľahkej topánky, sú dôležitou súčasťou korčúľ optimálne veľké a tvrdé kolieska s kvalitnými ložiskami. Kvalitu koliesok určite nepodceňujte, bude na nej záležať kvalita vašej jazdy. Veľkosť, tvrdosť a typ ložísk sú údaje vyznačené na bočnej strane koliesok.

2. Veľkosť koliesok

Čím väčšie kolieska, tým vyššia rýchlosť. Čím menšie kolieska, tým lepšie ovládanie. V bežných fitness korčuliach väčšinou nájdete kolieska s priemerom 72-80mm, čo je rozumný kompromis medzi rýchlosťou a ovládateľnosťou. Menšie kolieska sú vhodnejšie pre agresívnu a trikovú jazdu, športové korčule majú kolieska zase veľmi veľké. Kolieska by mali byť dobre vymeniteľné.

3. Tvrdosť koliesok

Tvrdosť koliesok v kolieskových korčuliach je uvádzaná na stupnici od 0 – 100. Čím nižšie číslo tvrdosti, tým mäkšie sú kolieska. Mäkšie kolieska sú vhodné do nerovného terénu a pre mäkšiu jazdu, tvrdé kolieska pre rovné povrchy. Tiež platí, že mäkšie kolieska sa opotrebujú skôr. Bežná tvrdosť koliesok sa pohybuje okolo 78A do 82A a kolieska s rôznou tvrdosťou je možné na jednej korčuli kombinovať.

4. Doplnky na kolieskové korčule

Kvalitné in-line korčule majú tzv. „presné ložiská“, ktoré sú označené písmenami ABEC a číslom. Presnosť ložísk ovplyvňuje námahu, ktorú budete musieť pri korčuľovaní vytvoriť. Dôležité je zaobstarať si kolieska so značkovými a presnými ložiskami.

Posledným krokom pri kúpe in-line korčúľ by mal byť výber kvalitnej helmy a chráničov. Význam helmy pri športovaní rozhodne nepodceňujte, môže vám zachrániť život!

Porovnanie cien in-line korčúľ


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.