Porovnanie cien » Poradňa » Hodinky

Značka (vše)

Ako vybrať hodinky

Hodinky

Všimli ste si, že klasické náramkové hodinky pomaly miznú z našich zápästí a čas si viac kontrolujeme na mobilnom telefóne než na náramkových hodinkách? A nie je to tak trochu škoda? Hodinky totiž môžu byť skvelý módnym doplnkom, praktickým pomocníkom pri športe alebo dobrou finančnou investíciou. Poradíme vám ako si vybrať hodinky, aby dlho slúžili k vašej spokojnosti. Ak vyberáte hodinky, ako u všetkého je najprv vhodné si ujasniť, kde ich budete mať najčastejšie na ruke alebo pre akú príležitosť si hodinky kupujete. Do opery pravdepodobne nebude vhodné si brať hodinky športové s hĺbkomerom a pri mori vám zas budú nanič hodinky spoločenské, ktoré netesnia. Tu sme tiež načali delenie hodiniek a to na: hodinky športové, hodinky spoločenské a hodinky univerzálne. Náramkové hodinky ešte môžeme deliť na hodinky dámske, hodinky pánske, hodinky unisex a hodinky detské. Ak si neviete rady s výberom kvalitných hodiniek, dajte na renomovaných výrobcov hodiniek ako sú Casio, Citizen, Festina, Suunto, Storm


1. Strojček v náramkových hodinkách

V náramkových hodinkách je najbežnejší quartzový strojčej poháňaný batériami, je veľmi spoľahlivý a nevyžaduje náročnú údržbu. V kvalitnejších hodinkách bývajú strojčeky mechanické, sú veľmi precízne a v súčasnej dobe už väčšinou samonaťahovacie.

2. Sklo v náramkových hodinkách

Skla v moderných náramkových hodinkách sú nejakým spôsobom vybavené ochranou proti poškriabaniu. Väčšinou sa jedná o minerálne sklá, drahšie typy hodiniek sú chránené odolným zafírovým sklom.

3. Vodotesnosť náramkových hodiniek

S vodotesnosťou je to u náramkových hodiniek pomerne komplikované. Pri nákupe sa uistite, či sú hodinky len odolné proti vlhkosti – water resistant, alebo sú naozaj vodotesné – water proof. Ďalej sa tiež udáva hĺbka, do krotej sa môžete s hodinkami bez obáv ponoriť.

4. Napájanie náramkových hodiniek

Okrem batérie, ktorá v náramkových hodinkách priemerne vydrží jeden až päť rokov, sa vyskytujú aj rôzne iné typy napájania. Existujú hodinky na solárne napájanie alebo hodinky, ktoré sa naťahujú pohybom. Všetky typy náramkových hodiniek ale potrebujú pravidelnú údržbu, aj napriek tomu, že v nich nemusíte meniť batériu.

5. Remienok

Materiálu venujte pozornosť nielen z estetických dôvodov. Majte na pamäti, že rôzne materiály majú rôznu životnosť. Remienkov je veľké množstvo – od lacných plastových či textilných, po odolnejšie kovové a vyberie si každý.

Hodinky majú často množstvo ďalších prídavných funkcií. Športové hodinky sú vybavené stopkami, výškomermi, tlakomermi, kompasmi. Hodinky môžu mať funkciu budíka, kalendára, kalkulačky, či môžu byť vybavené rádiovým riadením presného času.

Srovnanie hodiniek


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.