Porovnanie cien » Poradňa » GPS navigácie

Ako vybrať GPS navigáciu

GPS navigácie

S nástupom a rozšírením navigácií, ktoré používajú systém GPS (Global Positioning System) to vyzerá, že autoatlasom či turistickým mapám už odzvonilo. Moderné GPS navigácie, ktoré sa dajú ľahko vložiť do vrecka sú čím ďalej, tým viac obľúbenejšie a privedú vás k cieľu bez akéhokoľvek problému. Poradíme vám ako sa v záplave rôznych typov a značiek navigácií vyznať a ako si vybrať tú najvhodnejšiu GPS navigáciu určenú práve pre vás. Ako vždy si pred výberom novej GPS navigácie musíte ujasniť, či potrebujete navigáciu do auta alebo či chcete malú spoľahlivú navigáciu do terénu, či navigáciu na výlety na bicykli. Ak budete chcieť jednu viacúčelovú navigáciu, pripravte sa, že budete musieť urobiť pár kompromisov. Taktiež je dobré dopredu vedieť, kde sa budete s navigáciou pohybovať, predovšetkým kvôli pokrytiu mapou, ktorá bude do navigácie nahraná. Ak plánujete pohyb mimo Európy, budete potrebovať okrem mapy Európy ďalšie rozlíšenie..


Zakúpením značkovej GPS navigácie nemôžete urobiť chybu. Značkoví výrobcovia dbajú na kvalitu mapového pokrytia a dostupný zákaznícky servis. Na našom trhu dominujú predovšetkým značky navigácií TomTom, Garmin, Mio či Navigon.

Ak často cestujete, možno premýšľate nad nákupom kvalitnej GPS navigácie, vďaka ktorej sa nestratíte a ušetríte tak drahocenný čas. GPS navigácia sa už stala bežným štandardom a zakúpiť si ju môže prakticky každý. Je niekoľko základných výrobcov ponúkajúcich prvotriedne a kvalitné výrobky, s ktorými sa iste nestratíte. TOMTOM navigácie sú známe a kvalitné, dostupnosť máp a aktualizácia je prvotriedna. Nezaostáva ani navigácia GARMIN, ktorá zohráva na trhu tiež významnú úlohu. Sú však aj ďalší výrobcovia navigácií, na ktorých by sme nemali zabúdať. Za zmienku stoja NAVIGON, MIO či PRESTIGIO. Výberom jedného z nich iste chybu neurobíte. Pri výbere vám môžu pomôcť aj recenzie.

1. Outdoorové a turistické GPS navigácie

Malé ručné GPS navigácie sú vhodné pre pohyb v prírode, napríklad pre dnes veľmi populárny geocaching. Ich výhodou je predovšetkým vreckový rozmer, často krát aj veľmi odolná úprava, takže sa nemusíte báť, že neprežije pád na zem či prestane fungovať vo vlhku. Ručné prístroje môžeme rozdeliť na dva typy. Nemapové navigácie sú lepšou buzolou a ukážu vám polohu, či smer pohybu a uľahčia vám orientáciu v teréne. Mapové ručné navigácie sú prístroje s väčším dispejom, ktorý už ukazuje vašu polohu na digitálnej mape. Outdoorové navigácie majú okrem hlavnej funkcie, doviesť vás k cieľu aj mnoho prídavných funkcií napríklad: meranie trasy, rýchlosti, času, či prevýšenia alebo možnosť zaznamenať zaujímavé objekty priamo do pamäte prístroja.

2. Navigácie do auta

Dnes sú už navigácie do auta bežným štandardom. Najlepšie navigácie toho vedia skutočne veľa a privedú vás vždy tam, kam potrebujete. Je len dôležité vybrať si to najlepšie zariadenie. Ak cestujete do viacerých krajín iste oceníte mapy Európy, ktorými sa môže pochváliť väčšina kvalitnejších GPS navigácií. Výnimkou nie sú ani Goclever alebo navigácie TomTom. Ak sa rozhodnete pre navigáciu Gramin Lifetime, získate doživotné aktualizácie všetkých máp. GPS súradnice a mapy sú už súčasťou väčšiny navigácií, nemusíte sa obávať, že by ich nejaká GPS navigácia neobsahovala. Ak sa stále neviete rozhodnúť, akú GPS navigáciu si zakúpiť, pomôcť vám môžu recenzie na navigácia a test navigácií. Aj dnešné mobilné telefóny sú schopné kvalitne navigovať, predovšetkým systém Android ponúka kvalitné užívateľské prostredie. Android navigácie sú taktiež bežne v predaji.

3. Telefóny s GPS navigáciou

Existuje množstvo modelov mobilných telefónov s integrovanou GPS navigáciou. Hoci sa často jedná len o funkciu doplnkovú, navigácie do mobilu sú obľúbenými plnohodnotnými navigáciami.

4. GPS navigácie na bicykel

Cyklistické GPS navigácie sú v podstate ručné navigácie, avšak majú rozšírenú paletu funkcií, ktoré oceníte pri jazde na bicykli.

5. Mapy do GPS navigácie

Najdôležitejšou súčasťou GPS navigácie sú kvalitné a aktuálne GPS mapy. Pri výbere navigácie teda dbajte na mapové pokrytie oblasti, kde sa budete predovšetkým pohybovať (napríklad Česká republika alebo západná Európa) a dostupnosti a cene aktualizácií. Niektorí výrobcovia ponúkajú aktualizácie svojich máp zdarma, väčšinou ale budete musieť za aktuálnu mapu zaplatiť. Počítajte teda s tým, že raz či dvakrát ročne bude potreba mapy aktualizovať.

Srovnanie cien GPS navigácií


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.