Porovnanie cien » Poradňa » Domáca pekáreň

Ako vybrať domácu pekáreň

Domáca pekáreň

Domáca pekáreň je skvelý vynález. Nielenže v nej ľahko upečiete vynikajúci čerstvý chlieb, ale ani nezašpiníte žiaden riad. Vybrať si tú pravú, ale môže byť naozaj ťažký oriešok. V našej poradni vám poradíme, na čo sa pri výbere vašej novej domácej pekárne zamerať. Ak sa rozhodnete pre domácu pekáreň, je nutné predovšetkým počítať s tým, že vám v kuchyni bude zaberať relatívne veľa miesta. Ak viete,že máte pekáreň pre pekáreň dosť miesta a nebude vám v kuchyni prekážať, je dobré si pred kúpou rozmyslieť na čo pekáreň budete používať. V domácej pekárni je možné okrem všetkých druhov chleba pripraviť aj vynikajúce zákusky, ale tiež jogurt alebo džem, či domácu štavu. Pekáreň môže slúžiť len na prípravu cesta pre pečivo, ktoré potom dopečiete v rúre.


1. Veľkosť domácej pekárne

Veľkosť domácej pekárne nie je dôležitá len preto, aby ste vedeli, či sa vám vojde do kuchyne, ale predovšetkým preto, aké veľké porcie chleba chcete v pekárni pripraviť. Na našom trhu nájdete domáce pekárne, ktoré dokážu upiecť chlieb v hmotnosti 0,5 - 1,8kg. Ak teda chcete pekáreň používať napríklad len na prípravu bezlepkového chleba pre jedného člena domácnosti, pravdepodobne zvolíte pekáreň menšiu. Pekáreň pre štvorčlennú rodinu by mala vedieť upiecť minimálne kilogramový peceň.

2. Programy a funkcie domácich pekární

Ak už máte jasno akú veľkú pekáreň chcete, môžete si vyberať podľa funkcií, ktoré vám domáca pekáreň ponúkne. Je jasné, že tu, ako u všetkých výrobkov platí, že čím viac funkcií, tým bude vyššia cena. Väčšina pekárni disponuje funkciou odložený štart, stačí do nich nasypať ingrediencie a ráno môžete mať čerstvý chlieb. Ak chcete pekáreň používať len na pečenie, tak sa zamerajte na typy programov pre prípravu rôznych pečúcich zmesí, napríklad bezlepkového chleba. Niektoré pekárne majú praktické dávkovacie automaty a vedia počas pečenia pridávať ingrediencie. Ak budete pekáreň používať aj inak – potom bude pečiacich programov menej, ale získate všestrannejšieho pomocníka. Pri výbere pekárne sa určite spoľahnite na odporúčania ľudí, ktorí vami vybranú pekáreň už používajú a rozhodne vyberajte skôr pekárne renomovaných značiek.

Srovnanie cien domácich pekární


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.