Porovnanie cien » Poradňa » Batohy

Ako vybrať batoh - školský, na notebook, na turistiku

Batohy

Batohy patria medzi veci, ktoré nie je potrebné dlho predstavovať. Sú veľmi všestrannými a univerzálnymi pomocníkmi nech sa vydáte kamkoľvek. Vďaka nim môžete so sebou na cesty vziať veľké množstvo vecí a zároveň mať pritom voľné ruky. Batohy sa od seba líšia v závislosti na využití. Skutočne špecifickou skupinou sú napríklad školské batohy alebo napríklad turistické batohy. Jedná sa o tovar, ktorý Vám pri šetrnom zaobchádzaní môže vydržať mnoho rokov. Je však potreba si zaobstarať kvalitnú a osvedčenú značku, u ktorej sa musíte spoľahnúť na technologicky správnu výrobu a tiež špičkové materiály, ktoré sú priamo prispôsobené špecifickým podmienkam, do ktorých je daný batoh určený.


1. Školské batohy

Školské batohy sú nevyhnutnosťou pre akékoľvek dieťa, ktoré sa vydá do školy. Ponúka miesto pre všetky veci, ktoré sú potrebné a bez nich by to nešlo. Ak sa aj vy chystáte svojmu dieťaťu kúpiť nový batoh, ako prvá vás čaká otázka, či kúpiť batoh alebo nie. Druhou možnosťou sú totiž školské aktovky, ktoré však ale postupom času z trhu miznú. Je to predovšetkým tým, že normálne batohy sú totiž viac praktické, pohodlnejšie a navyše sa do nich vojde viac vecí. Voľba však zostáva nakoniec predovšetkým na rodičoch.

2. Ako vybrať školský batoh

Táto otázka je pomerne jednoduchá – stačí sa riadiť niekoľkými základnými pravidlami a nemôžete urobiť chybu. Jedným z najdôležitejších aspektov, ktorý sa ale zvykne zanedbávať, je anatomické prevedenie batohu. Batoh by mal vždy mať vytvarovaný chrbát a pevnú konštrukciu. To isté platí aj pre dno batohu, ktoré by malo byť vystužené a to z toho dôvodu, že študentské batohy dostávajú čo sa hmotnosti týka skutočne zabrať a výstuž zvyšuje odolnosť batohu a predlžuje jeho životnosť. Ďalším dôležitým faktorom je vek dieťaťa, pre ktoré je výrobok určený. Žiaci prvého stupňa kladú na svoj batoh iné nároky aké majú žiaci vyššieho stupňa. Ideálny batoh by mal byť ľahký, mal by mať anatomicky tvarovaný chrbát a samozrejme by mal poskytovať dostatok priestoru. Ten je v ideálnom prípade rozčlenený na niekoľko častí a ponúka ako miesto pre zošity, tak napríklad aj pre desiatu ( novinkou sú tepelné izolované vrecká na jedlo, čo ocenia najmä starostlivé maminky). Ďalším dôležitým prvkom najmä ak kupujete batoh malému dieťaťu sú pasívne bezpečnostné prvky. Ich funkciu spoľahlivo zabezpečia reflexné pásiky, rôzne odrazky a tiež žiarivé farby, ktoré zabezpečujú lepšiu viditeľnosť v zhoršených podmienkach. Kvalitný športový batoh tiež môže fungovať ako školský.

3. Tašky na batohy a notebooky

Tašky na notebook sú samozrejme určené predovšetkým k ľahšiemu a bezpečnejšiemu prenášaniu vášho elektronického zariadenia. V poslednej dobe však zákazníci stále častejšie dbajú aj na dizajn, ktorý o taške na notebook prezradí tiež mnoho. Ten kto chce mať váhu notebooku rozloženú na oboch ramenách a prenášať s notebookom tiež ďalšie veci, dá skôr prednosť batohu na notebook.

4. Ako vybrať batoh na notebook

Skôr než vyrazíte do obchodu, nezabudnite si zmerať váš notebook. Mnoho ľudí sa spolieha na to, že im bude stačiť rozmer displeja, ktorý však môže byť zavádzajúci, pretože aj notebooky s rovnako veľkou uhlopriečkou sa môžu od seba rozmerovo o niekoľko centimetrov od seba líšiť. So zmeranými údajmi však môžete nakupovať s pokojným svedomím a vybrať si tak príslušný batoh. V dnešnej dobe je najväčším rozdielom medzi batohmi výrobný materiál. Najčastejšie sa používa klasický polyester, ale ak hľadáte niečo exkluzívne, môžete sa poobzerať aj po iných materiáloch akými je napríklad kov, koža, nylon alebo dokonca neoprén. Tieto materiály sú o niečo drahšie a sú určené pre náročnejších zákazníkov. Môžete sa však spoľahnúť, že kvalitný polyesterový batoh na notebook skvele poslúži svojmu účelu.

Ďalšou otázkou je usporiadanie priestoru. Ten môže byť veľmi obmedzený v podstate len na notebook, ale na druhú stranu môžu batohy na notebook ponúknuť aj oveľa väčší priestor pre ďalšie veci – predovšetkým príslušenstvo k počítaču, ktoré je dobré mať vždy po ruke. Uschovať si tam môžete aj rôzne papierové materiály, perá a ďalšie.

5. Turistické batohy

Ak aj vy patríte medzi priaznivcov vychádzok a turistiky, určite sami uznáte, že turistický športový batoh je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré si vezmete so sebou. V tejto oblasti sa nezriedka stáva, že záťaž, ktorú budete nosiť je skutočne veľká a k tomu, aby ste pri chôdzi netrpeli a aby ste cestu čo najlepšie zvládli, sú potrebné kvalitné turistické batohy. Oplatí sa vybrať si výrobok známeho výrobcu, ktorý používa odolné materiály, ale tiež vlastné chrbtové systémy.

6. Ako vybrať turistický batoh

Turistické batohy v žiadnom prípade nepatria medzi spotrebný tovar. Môžu vydržať mnoho rokov – k tomu je ale potrebné šetrné zachádzanie a kvalitný výrobok. Jedným z hlavných kritérií pri výbere bude objem, ktorý sa udáva v litroch. Stredne veľké batohy majú objem okolo šesťdesiatich litrov. Záleží len na zákazníkovi akú veľkosť preferuje.

Ďalším aspektom dôležitým pri výbere batohu je materiál a chrbtový systém. Čo sa týka materiálu, tak výrobcovia prichádzajú stále s novými druhmi, ktoré sú väčšinou odolnejšie a vydržia tak viac v extrémnejších podmienkach. Chrbtové systémy sú pre turistické batohy najdôležitejším prvkom. Mali by byť plne nastaviteľné tak, aby sa prispôsobili komukoľvek, kto si batoh dá na chrbát a tiež by mali rozdeliť záťaž rovnomerne medzi popruhy a bedrový pás, ktorý u tohto druhu batohu nájdete najčastejšie.

Srovnanie cien batohov


Než nakúpite, prečítajte si naše spotrebiteľské poradne. Poraďte sa, ako nakúpiť mobilný telefón, ako si správne vybrať fotoaparát alebo ako si vybrať DVD rekordér.

Obsah stránok www.najlepsie-ceny.sk je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie alebo iné sprístupňovanie tohto obsahu či jeho častí verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu autorov týchto stránok v rozpore s právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Tieto internetové stránky používajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. viac informácií tu.